Wanny – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną pomiędzy wanną a ścianą, a czasem również w pokrywie wanny.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli nogami i stelażem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane osobno do określonego gatunku wanny. Niezwykle ważne jest, żeby montaż wanny był precyzyjny i zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie mogą w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić profesjonalistom. Gdy wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż pokrywy. Aktualnie producenci wanien oferują gotowe obudowy. Ich zaletą jest prosty i szybki montaż, który można wykonać samodzielnie. Co istotne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu bądź podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnorakich kształtach i wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe charakteryzujące się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o naturalnych liniach czy w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie stosowane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Poziom natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi średnio 50 dB. Żeby masaż był dobry, odległość ciała od dyszy winna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 6 osób.

Posiadanie ogromnej, obszernej wanny w łazience, czyni z niej ważne miejsce wypoczynku i odprężenia. Wystarczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, napełnić wannę wodą a także oddać się energetyzującej, lub relaksującej kąpieli.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło a także cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość a także prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas normalnego korzystania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy wykorzystać płynny akryl bądź specjalistyczne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio popularne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego stylu a także są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to dobra opcja dla osób lubiących innowacyjny design. Warto natomiast pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy jedynie od twojego stylu i pozostałego wyposażenia łazienki.

One thought on “Wanny – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 7 =