Właściwie dobrany grzejnik do stylu, funkcji a także wielkości łazienki nie jedynie uatrakcyjni jej design, tylko przede wszystkim umożliwi jej odpowiednie, a także stworzy specjalną powierzchnię na suszenie ręczników a także ubranek przez cały rok.
Przyjmując, iż kaloryfery są podobnej wielkości oraz są zrobione z tego samego surowca to grzejnikiem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, ponieważ przeważnie wentylacja jest tak przygotowana, że do łazienki napływa gorące powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę pozwalającą na ogrzewanie wnętrza oraz osuszanie ręczników, także poza sezonem grzewczym. Dopasowując grzejnik do toalety należałoby rozważyć, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera dekoracyjnego. Grzejniki wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, który prócz funkcji ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do centralnego, oraz zarazem zwiększa powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta jednak ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratę grzejnika płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Typowy grzejnik łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (zrobionych albo ze stali bądź z aluminium), między jakimi instalowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Grzejnik ekspresowo oddaje ciepło oraz nagrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje przyjemne ciepło oraz pomaga podtrzymać stałą temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.
W praktyce grzejniki łazienkowe są niezwykle często niedocenianym elementem aranżacyjnym. Instalując grzejnik płytowy bez kłopotu możemy podgrzać naszą toaletę, podczas gdy nasze ręczniki spokojnie się suszą.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego wyjątkowy szaro – retro trend nada pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki projekt, który będzie wydajny, a dodatkowo doskonale zaadaptowany stylistycznie do naszej toalety. Taki kaloryfer jest szczególnie przydatny szczególnie jesienią oraz wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego budynku albo zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Jeszcze bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzejną jest czynnikiem praktycznym a także estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany powinniśmy mieć świadomość, iż powłoka chromowa utrudnia odprowadzanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także duże okno w wnętrzu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Modny oraz funkcjonalny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, podgrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka zagwarantuje przyjazną i suchą posadzkę i podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w dużej łazience. Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką łazienki oraz działać bezusterkowo przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to odpowiednie rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełen rok, ale niestety eksploatacja takiego grzejnika nie należy do najtańszych.
Fajny art, tego szukałem.