Brązowe meble do salonu – jakie ściany?

Brązowe meble zdają się być nieśmiertelne. Dobrze pasują do naszych salonów, zwłaszcza, że dostępnych odcieni jest naprawdę dużo. Producenci farb do mebli w tych kolorach rekomendują ściany w kolorze … brązowym. Oczywiście przypominają, jak ważne jest odpowiednie zestawienie tonów, by kolor ściany mógł kontrastować z wystrojem.

Standardowym kolorem ścian, pasującym do brązowych mebli salonowych, jest beż. Beżowe ściany pozwalają na zachowanie uniwersalnego, a przy tym ciekawego charakteru wnętrza. Połączenie brązu i beżu jest eleganckie, choć nieco zachowawcze. Co powiecie na inne kolory ścian? Zobaczmy, jakie ściany pasują do brązowych mebli do salonu.

Klasycznie lub odważnie – dobieramy kolory do salonu

Piękne, brązowe meble do salonu najlepiej wyeksponujemy, ustawiając je na tle białych ścian. Jednak nie tylko śnieżnobiałe kolory są w stanie podkreślić urok wyposażenia salonu. Podobnie działają ściany kremowe, piaskowe, odcienie kości słoniowej oraz koloru żółtego. Bez wątpienia brązowe meble do salonu dobrze wypadną na tle jasnoszarych ścian.

Wydawać by się mogło, że do brązowych mebli pasują wyłącznie stonowane, klasyczne kolory. Faktem jest, że nadają one pomieszczeniu eleganckiego, gustownego wyglądu i “wstrzelają” się w różne gusta domowników i odwiedzających nas gości. Co byście powiedzieli na nieco bardziej kontrowersyjne zestawienia? Zieleń, błękit, a może turkus?

Odwaga to jeszcze nie szaleństwo

Podobno, by nadać wnętrzu królewskiego charakteru, brązowe meble do salonu wystarczy zestawić z niebieskimi ścianami. Szalone zestawienie? Nie, po prostu odważne. Decydując się na niebieskie ściany musisz, jednak uważać na dodatki – nie przesadź z formą i kolorem. Ciekawie wyglądają meble do salonu zestawione z turkusowymi ścianami.

To, że postawiłeś na brązowe meble do salonu, wcale nie oznacza, że wnętrze będzie nudne. Klasyczne kolory mebli dobrze komponują się z nieoczywistymi odcieniami ścian. Co powiecie na zielony? Zarówno zieleń, jak i brąz mają swoje źródło w naturze. To dlatego tak dobrze ze sobą współgrają. Wykorzystaj to!

One thought on “Brązowe meble do salonu – jakie ściany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =