Jak zacząć karierę Java Developera?

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz zacząć swoją karierę w branży technologicznej? Jedną z najpopularniejszych ścieżek zawodowych w IT jest kariera Java Developera. Z czym wiąże się to stanowisko i ile można na nim zarobić? Czym jest język Java? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Kilka informacji na temat języka programowania Java

Java to wszechstronny język programowania. Został on stworzony na bazie składni języka C/C++ z myślą o tworzeniu telewizji interaktywnej. Istnieje kilkanaście jego kluczowych koncepcji, a najważniejsze z nich to:

  • obiektywność – Java jest językiem obiektowym, a nie – tak jak język C++ – językiem wieloparadygmatowym,
  • niezawodność i bezpieczeństwo – dzięki systemom asercji i logowania oraz wyjątków,
  • dziedziczenie – wszelkie obiekty w języku Java to instancje klasy Object – dziedziczą podstawowe zachowania i właściwości, jak kopiowanie, porównywanie czy kopiowanie,
  • niezależność od architektury – kod źródłowy programów Javy można łatwo skomplikować do kodu pośredniego.

Warto wiedzieć, że z języka Javy korzysta się na prawie każdej platformie. Służy on do tworzenia nie tylko aplikacji desktopowych, ale również mobilnych, webowych i biznesowych. Ponadto, Java Developerzy pracują w takich korporacjach jak np. NASA.

Jeżeli chcesz nauczyć się języka Javy to musisz wziąć pod uwagę te kwestie!

To prawda, że język Java jest popularny i wszechstronny. Wymaga on jednak odpowiednich umiejętności od programisty, ponieważ ma on trudną i skomplikowaną składnię, która bazuje na języku C++. Jeżeli lubisz rozwiązywanie problemów, łamigłówki i zagadki logiczne to stanowisko Java Developera jest dla Ciebie!

Jakie umiejętności powinien posiadać dobry Java Developer?

Początki Java Developera mogą wydawać się trudne, jednak warto podpatrywać, uczyć się i rozmawiać, aby przygotować się do wykonywania konkretnych zadań w przyszłości. Na tym stanowisku przyda Ci się z pewnością umiejętność zarządzania stresem i zachowanie odpowiedniego work-life balance. W pracy Java Developera wykorzystaj narzędzia do zarządzania czasem pracy i zadaniami – ułatwi Ci to pracę. Kreatywność i proaktywność to cechy również mile widziane, jednak zanim zaczniesz ich używać to rozeznaj się, czy w zespole, do którego trafiłeś jest miejsce na nowe pomysły i rozwiązania.

Jeżeli chodzi o umiejętności twarde, to oprócz podstaw znajomości języka Javy dobrze jest również znać Gita, Dockera, Springa, SQL czy Java Scripta.

Ile można zarobić na stanowisku Java Developera?

Java to najpopularniejszy język programowania w naszym kraju. Jeżeli chodzi więc o zarobki dla Java Developerów w Polsce, to wyglądają one następująco:

  • Umowa o Pracę – średnie zarobki wynoszą około 8 275 zł,
  • Umowa Zlecenie – średnie zarobki są na poziomie 5 875 zł,
  • B2B – średnie zarobki wynoszą około 18 630 zł.

Na średnie wynagrodzenie dla Java Developerów w Polsce ma wpływ wielkość firmy i osoby pracujące na umowie B2B w dużych firmach. Na najlepsze zarobki mogą liczyć Mid-Java Developerzy i osoby na stanowiskach menedżerskich, posiadający 10-15 lat pracy.

Jeżeli chcesz zostać Java Developerem to zgłoś się do firmy Awareson!

Awareson jest firmą doradczą specjalizującą się w outsourcingu usług technologicznych oraz rekrutacją IT. Jej głównym zadaniem jest znalezienie najlepszego kandydata na określone stanowisko w przedsiębiorstwach na całym świecie. Awareson jest ekspertem w swojej dziedzinie. Pracownicy posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dla różnych organizacji. Jeżeli szukasz pracy jako Java Developer to zgłoś się właśnie do firmy Awareson!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + czternaście =