Styl industralny – innowacja w twoim mieszkaniu!

Styl przemysłowy to trend aranżacyjny dla odważnych! Dowiedz się więcej o charakterystycznych elementach tego kierunku i postaraj się zaaranżować swoje wnętrze samemu.
Rozległe przestrzenie, wysokie loftowe pomieszczenia oraz minimalistyczne dekoracje – oto zasadnicze cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy idealnie sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go także wykorzystać w kawalerce, gdzie przestrzeń jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała bardziej szykownego wyglądu, meble z odzysku można połączyć z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Jeśli już znamy, jakie są kluczowe wartości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno powiedzieć, czy posiadamy większe predyspozycje do eksperymentowania we mieszkaniach czy desperacko chcemy odmienić otoczenie na oryginalniejsze a także bardziej inspirujące. Warto zadbać o to, aby elementy o identycznych właściwościach pojawiały się w całym wnętrzu. Projektowanie mieszkań w stylu przemysłowym to „upraszczanie”, zatem poszczególne powierzchnie nie powinny się od siebie odcinać co sprawia, iż wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Fason przemysłowy tworzą w wielkiej mierze obszerne, wysokie i surowe powierzchnie, najlepiej opatrzone wielkimi oknami. Trend industrialny jest dla tych, którzy szukają nowoczesności i czegoś, co odbiega od sztampowych pomieszczeń z folderów meblowych. Kierunek ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod przymusem recesji rozpoczęto masowo zamykać fabryki a także magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświecone oraz wpasowało się w kierunek przemysłowy, zrezygnuj z firanek a także zasłonek ozdabiających okna. Meble i akcesoria należy zawsze dostosowywać mądrze i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i domowników. Salon w stylu industrialnym powinien być podtrzymany w zimnej, neutralnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń i biel. Styl industrialny we mieszkaniach widoczny jest głównie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton i zimne kolory farb. Beton- we mieszkaniach w trendzie przemysłowym uważany, jest jako surowiec wykończeniowy.

W temacie aranżacji pomieszczeń możemy spotkać się z coraz bardziej nowoczesnymi stylami. Jednym z ekspresowo rozwijających się styli jest Industrialny, który spotkać możemy w wielu mieszkaniach.
Kierunek industrialny jest niezwykle surowy, chłodny, zatem aspekty takie jak rury, kable, betonowe stropy są akcentowane. Znakomite odcienie do wnętrza w tym stylu to barwy neutralne, beznamiętne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Nurt industrialny urodził się w okresie, gdy rozpoczęto przejmować hale fabryczne oraz magazyny na potrzeby lokalowe. Lofty oraz mieszkania budowane od podstaw w stylu przemysłowym wyróżniają się szerokimi, obejmującymi całą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią a także bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w budynku przedmiotów i detali należy ograniczyć do minimum – trzeba kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć cementu architektonicznego, który je zakryje, a dodatkowo pozwoli zachować przemysłowy styl wyglądu (prostym wyjściem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego betonu, dobrze odwzorowującej surowy, szalunkowy beton. Obecnie styl przemysłowy kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością oraz eleganckim stylem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili znalezione meble, użytkowali meble a także dodatki zlokalizowane na obszarze dawnych manufaktur – tak narodził się styl przemysłowy. Wystarczy obiekt, który dawniej służył do celów produkcyjnych i przekształcimy go na cele lokalowe, zostawiając wszystkie istotne cechy budownictwa przemysłowego. Znakomicie uwydatni styl kuchni, świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w łazience! Dzięki temu udaje się osiągnąć dobry rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, iż pomieszczenie jest za małe na styl industrialny. Tak samo, jak odcienie istotne są także materiały używane w takim wnętrzu. Styl industrialny korzysta z inspiracji przemysłową surowością i chaosem, by paradoksalnie stanowić wyjątkowo eleganckie, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, jaka pokryta będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu industrialny nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach oraz ruch industrialny producenci płytek wyszli własnym odbiorcom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton i metal. Zastanowimy się, które typy światła sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w ten oryginalny sposób oraz jakie faktycznie rodzaje lamp dobrać, jeżeli pragniemy osiągnąć przemysłowy efekt wyglądu we środku własnego mieszkania czy domu.

One thought on “Styl industralny – innowacja w twoim mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 8 =