Styl industralny – postaw na innowację!

Mnóstwo osób zastanawia się, dlaczego nurt przemysłowy zyskuje tak szybko na pozycji. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, bowiem jest niepowtarzalny a także jedyny w swoim stylu.
Rozległe powierzchnie, wysokie loftowe wnętrza i minimalistyczne dekoracje – oto zasadnicze cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy doskonale sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go również wykorzystać w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie eleganckiego charakteru, meble z odzysku można wymieszać z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Jeśli już znamy, jakie są charakterystyczne właściwości stylu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko powiedzieć, czy posiadamy większe predyspozycje do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko pragniemy zmienić otoczenie na atrakcyjniejsze a także bardziej inspirujące. Należałoby zadbać o to, aby składniki o identycznych cechach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Planowanie pomieszczeń w kierunku industrialnym to „integrowanie”, dlatego konkretne przestrzenie nie powinny się od siebie separować co powoduje, że wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Trend industrialny tworzą w dużej mierze obszerne, otwarte i surowe przestrzenie, najlepiej uzupełnione dużymi oknami. Fason industrialny jest dla tych, którzy poszukują nowoczesności i czegoś, co odbiega od tradycyjnych wnętrz z spisów meblowych. Styl ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji rozpoczęto masowo zamykać fabryki i magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświetlone a także wpasowało się w trend industrialny, zrezygnuj z firanek a także zasłon zdobiących okna. Meble i dodatki należy zawsze dopasowywać logicznie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i mieszkańców. Salon w systemie industrialnym powinien być podtrzymany w chłodnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Trend przemysłowy we pomieszczeniach widoczny jest szczególnie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton oraz zimne kolory farb. Beton- we wnętrzach w stylu industrialnym traktowany, jest jako materiał wykończeniowy.

W temacie aranżacji mieszkań możemy spotkać się z coraz bardziej nowoczesnymi trendami. Jednym z ekspresowo rozwijających się styli jest Industrialny, jaki napotkać możemy w wielu domach.
Kierunek przemysłowy jest niezwykle surowy, chłodny, zatem elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są akcentowane. Świetne kolory do wnętrza w tym stylu to barwy zimne, beznamiętne, takie jak białość, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Nurt industrialny urodził się w okresie, kiedy zaczęto adaptować hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty i pomieszczenia budowane od podstaw w kierunku industrialnym cechują się dużymi, zajmującymi całą powierzchnię ściany z oknami, dużą przestrzenią i bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów oraz detali należy zredukować do minimum – trzeba kierować się wytycznymi minimalizmu. W tej sytuacji warto skorzystać z cementu architektonicznego, jaki je zakryje, a zarazem pozwala zachować industrialny styl wystroju (praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w tonie szarego cementu, dobrze imitującej surowy, szalunkowy beton. Dziś nurt przemysłowy kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością i oryginalnym stylem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili odnalezione meble, wykorzystywali meble i akcesoria zlokalizowane na terenie dawnych manufaktur – tak narodził się styl industrialny. Wystarczy budynek, który kiedyś służył do celów produkcyjnych i przekształcimy go na cele mieszkaniowe, zostawiając wszystkie ważne cechy budownictwa przemysłowego. Dobrze uwydatni styl kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się otrzymać wspaniały rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, że mieszkanie jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak odcienie istotne są również materiały wykorzystywane w takim pomieszczeniu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością a także nieładem, żeby paradoksalnie tworzyć specjalnie luksusowe, wręcz ekskluzywne pomieszczenia. Ściana, jaka pokryta będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach a także styl przemysłowy producenci płytek wyszli swoim klientom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki odwzorowujące beton a także metal. Zastanowimy się, jakie warianty oświetlenia sprawdzą się we mieszkaniach urządzonych w ten oryginalny sposób oraz jakie faktycznie warianty lamp wybrać, jeżeli planujemy uzyskać industrialny rezultat wystroju we środku własnego mieszkania bądź domu.

One thought on “Styl industralny – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dwa =