Wybieramy najciekawsze modele brodzików prysznicowych!

Większość osób ceni sobie bardziej wannę niż standardową kabinę z brodzikiem. W niezależnej ocenie zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje korzyści – czytaj więcej.
Ważne jest także, by brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby wówczas zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest stworzony. Najmodniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w przypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Własności akrylu pozwolą dodatkowo na zachowanie połysku i intensywnego koloru. Akryl posiada niesłychanie gładką powierzchnię z niewielkim poślizgiem, niezwykle dobrze redukuje hałas spływającej wody i ma trwały kolor. Kolejnym oryginalnym surowcem, z jakiego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niezwykle trwałe oraz wytrzymałe na uszkodzenia. Jest to materiał pochodzący z mieszanki sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie wchłania więc wody, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest ciepły w dotyku, ponieważ utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich dodatkowe wykorzystanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich również zrobić drobne pranie manualne. Kolejnym pozytywem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale i osobom starszym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bowiem kolor biały nie jest jedyną możliwą alternatywą. Niezwykle popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone lub brązowe. Dobrze dopasowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia urządzenie łazienki, a jednocześnie daje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne i kwadratowe, jak i półokrągłe, okrągłe a także kątowe.

Natrysk w łazience zwykle wiąże się z potrzebą użycia brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem a także możliwościami montażu. Sprawdź ten post i dowiedz się więcej o praktycznych rozwiązaniach.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność i łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego korzystania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl bądź specjalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie kilka cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowomodnego klimatu i są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Płytkie brodziki to wyjątkowa propozycja dla osób lubiących nowoczesny design. Należałoby natomiast pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak wzór i stylizacja zależy tylko od twojego gustu oraz dodatkowego urządzenia toalety.

One thought on “Wybieramy najciekawsze modele brodzików prysznicowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + trzy =