Baseny ogrodowe – sprawdziliśmy opinie użytkowników!

Mały basen sprawdzi się głównie w średnich ogrodach. Im mniejszy wariant, tym mniejsza cena, ale również niższa funkcjonalność – w basenie o powierzchni paru metrów dorosłe osoby nie będą mogły swobodnie pływać – zatem jaki basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to budowy oparte na określonym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, jednak zarówno najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych mają także opcję dołączenia filtrów albo podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej trwałe są zbiorniki na stelażach, jednak proporcjonalnie ich cena jest jednocześnie wyższa. Posiadają one spore rozmiary, dlatego należy dobrze zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zredukować wydatki związane z utrzymaniem dobrej temperatury wody, rozkładamy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, by maluch się nie nudził. Dlatego warto kupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie jedynie standardowa gumowa kaczka, ale także różne statki oraz łódki (zarówno takie z motorem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące oraz wiele innych. Montaż basenu wraz z przymocowaną do basenu instrukcją nie sprawia poważniejszych kłopotów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w przeciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Świetnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu pozwolą nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w harmonii i spokoju z grupą znajomych osób czy najbliższą rodziną. Basen na stałe postawiony na terenie posesji zdecydowanie podnosi też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania budynku, możemy uzyskać za niego zdecydowanie lepszą cenę. Aktywność ruchowa to najlepsza forma zachowania dobrej formy. Każdy wie, że pływanie jest najlepszą formą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy też pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj jednak, że dziecko, które potrafi już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby pełnoletniej jest stałe obserwowanie a także pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie bądź w jej otoczeniu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie rzeczy skupiać uwagę, dobierając basen dla dzieci, aby zakupić towar trwały oraz bezpieczny. Ofert jest wiele jednakże odpowiedni basen winien cechować się paroma elementami.
Jeżeli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to skutecznie obniżymy nie jedynie koszty ogrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przesłaniania używa się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV czy żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niesłychanie trwałe a także niezawodne, gdyż po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dorosła. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i specjalistyczne balony napełnione powietrzem. Konieczne wyposażenia basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto również pomyśleć o dodatkach polepszających komfort kąpieli – stopniach bądź skoczniach a także oświetleniu uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po umyciu zbiornika, napełnić go powtórnie. Warto również wyposażyć się w siatkę, pozwalającą na wyławianie nieczystości z basenu, np. Owadów bądź liści. Potrzebny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z podłogi basenu. Raz na jakiś okres winniśmy także odkażać wodę w zbiorniku. W marketach są dostępne specjalne środki tlenowe -filtrują one wodę i, co istotne, nie wywołują przykrego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, by nie trzeba go było często myć. Folia pęcherzykowa pomaga także utrzymać relatywnie wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie kilka tysięcy złotych.

One thought on “Baseny ogrodowe – sprawdziliśmy opinie użytkowników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 13 =