Bateria łazienkowa – zobacz wady i zalety!

Sądzę, że w przypadku dobory armatury należałoby postawić na innowacyjne rozwiązania. Czytaj dalej, a także dowiedz się więcej o podstawowych parametrach, o jakich musisz pamiętaj wybierając baterię!
Dzięki ulepszonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nienaganny design przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle funkcjonalny system montażu, który umożliwia na natychmiastową instalację w toalecie. Odpowiedniej jakości bateria winna posiadać również specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno moc strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak również jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym i wydajnym w użytkowaniu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, włączane guzikiem, dotykiem bądź na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania stosunkowo kosztowne, używane na ogół w publicznych toaletach np. w akademikach i kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują akcesoria, które możemy kupić razem z baterią. Niektóre są tak istotne, iż traktujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednakże pamiętać, że produkty te są bardzo proste, często gorszej jakości a także mogą przetrwać znacznie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalistyczne narzędzie (perlator), który napowietrza strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, iż podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru właściwej armatury. Wybór jest wielki a jedyne, co nas blokuje to budżet – zatem o czym należy wiedzieć kupując baterie do toalety?
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeżeli jest odpowiednio skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice lub przełączniki. Należałoby także upewnić się, gdzie poszczególny towar został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie marki, które nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zamieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż solidni producenci na własne produkty dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne kolory – od podstawowego chromu lub złota, poprzez eleganckie – czerń czy biel, aż po egzotyczne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tu być tylko i jedynie budżet, jaki planujemy przeznaczyć na baterie.

One thought on “Bateria łazienkowa – zobacz wady i zalety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 2 =