Kabiny prysznicowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Kabinę prysznicową wymieniamy raz na parę lat, zatem dobierając odpowiedni projekt nie powinniśmy kierować się wyłączenie ceną. Dowiedź się, które parametry są równie ważne!
Następnie zależnie od powierzchni toalety, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna czy otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać optycznie do całej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Kluczową cechą jest również dobre wykonanie – kabina prysznicowa to towar przewidziany na wiele lat użytkowania. Łatwość sprzątania uwzględniono już na etapie projektowania, lub również zastosowanie jedynie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do mycia, podatne na zabrudzenia czy zakamienienie. Posiadając na uwadze codzienną eksploatację należałoby przeanalizować zastosowanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych ułatwiającej sprzątanie oraz ograniczającej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak również drzwiach prysznicowych istotnym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w wersjach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz zwykłej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę zamontowaną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu nóg. Jeżeli jednak do zwykłej kabiny pragniemy dokupić osobno panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od około 400 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej komfortowych paneli możemy liczyć na specjalne możliwości, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy lub droższy wariant, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, że wybór tradycyjnych rozmiarów a także kształtów jest wielki, jednakże niestandardowych – mały.

Nowoczesne, funkcjonalne, oryginalne oraz dostosowane do toalety. Takimi wyrażeniami można nazwać współczesne kabiny prysznicowe, jakie można kupić w większości supermarketów.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki przezroczyste jak także matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe albo brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika budowana jest na właściwie przygotowanej posadzce. Dzisiaj jest to niesłychanie popularne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki łazienki a także umożliwia optycznie ją powiększyć. Stanowi to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak szczerze nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Problematyczne może być samo przygotowanie dobrej posadzki, która musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym modelu zabudowane są także syfony prysznicowe, co może przysparzać problemy przy naprawie oraz czyszczeniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, należałoby już na starcie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która sprawnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu natrysk będzie dłużej ładny. Uczeni stworzyli taką technologię, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, że rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przywiera do nich pył, a powstałe zanieczyszczenia z wyjątkową łatwością usuwa wiatr a także deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za wzór czystości.

One thought on “Kabiny prysznicowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =