Baterie kuchenne – czy to dobry pomysł?

Dobór właściwej baterii do niekonwencjonalnej kuchni nie jest prosty. Do wybory mamy ogrom możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj więcej i dowiedz się, który rodzaj należałoby wybrać!
Dopasowując baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa warstwa baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Kolejnym pozytywem jest łatwość mycia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z niebieskim oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom konsumentów, proponują baterie, jakich wygląd doskonale pasuje nawet do innowacyjnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do płukania sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale aktualnie jest wypierane przez baterie stojące.

Na rynku dostępne są również baterie z wylewką, jakiej wysokość możemy zmniejszać bądź z całkowicie ruchomymi korpusami, które można wyciągnąć i ustawić na zlewie. To wspaniałe rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz komfortowe. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Dostosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także niewielki jednokomorowy zlew to połączenie, które należy niesłychanie starannie przemyśleć. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto zadbać, aby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odkręcić kran łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe posiadają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie a także po ustalonym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, albo z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na troskę o środowisko jak też finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Baterie kuchenne – czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + osiemnaście =