Meble kuchenne na wymiar – najważniejsze zagadnienia!

To prawda – meble kuchenne tworzone na wymiar są drogie. Natomiast należy także spojrzeć na ta kwestię z perspektywy walorów, jedynie w ten sposób osiągniesz pełnie funkcjonalności oraz stworzysz projekt ze swoich marzeń.
Przeprowadzając remont kuchni należy pamiętać o kilku podstawowych elementach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie położenie nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas dokonywania prac w kuchni, ale dodatkowo może mieć wpływ na uszkodzenie ściany przez zachlapanie jej wodą czy pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt trudno utrzymać w czystości i jest mało wygodny. Urządzając kuchnie na wymiar, dopilnujmy aby zostawić zawsze skrawek pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Uzupełnieniem tej perfekcji są także fronty oraz blaty, które można bez kłopotu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz pozostałymi detalami urządzenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar również wykonane są z płyty laminowanej, ale jej trwałość jest niewątpliwie wyższa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana jednocześnie okleiną PCV, jaka umożliwia wysoką trwałość mebli przez niesłychanie długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to świetne rozwiązanie szczególnie do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo szeroka przestrzeń do pracy i przechowywania. Daje także dużą swobodę aranżacyjną oraz projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce oraz jak najodpowiedniejsze połączenie ze sobą poszczególnych stref, gdyż dysponując przestronnym wnętrzem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile przestrzeni poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to znakomite rozwiązanie, jakie umożliwia oraz pozwala na skuteczne użycie narożnika pomieszczenia, poprzez zamontowanie tam głębszych szafek albo zlewozmywaka. To także korzystne rozwiązanie do wąskich kuchni, w jakich nie ma możliwości ulokowania szafek na diametralnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwyczajowo jest miejsce na stolik, który dla wielu osób stanowi niesłychanie istotny mebel kuchenny.

Wygoda i ergonomia projektowanych kuchni zapewnia niezapomniane chwile spędzone w otoczeniu przyjaciół. Uważam, iż jest to wystarczający argument, dla którego należałoby zainwestować w kuchnie robioną na wymiar.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest relatywnie łatwa. Najlepiej sprzątać meble bez używania detergentów – za pomocą wilgotnej ściereczki albo z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu lub mydła. Odradza się sięgania po powszechne aerozole do usuwania kurzu, które mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zakazane jest używanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem lub rozcieńczalnikiem. Po umyciu mebli należy przetrzeć je suchą ściereczką, szczególnie na krawędziach, żeby uniknąć wchłaniania wilgoci. Do sprzątania zabrudzeń nie wolno używać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o ostrych krawędziach, gdyż może to doprowadzić do zniszczenia forniru. Wyjątkowa, wszechstronna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do przyrządzania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy a także miejsce do konsumowania obiadów. Strefa przyrządzania obiadów to miejsce dla naczyń oraz sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie przygotowywania jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, blenderów. Wyjątkową renomą cieszą się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Stosowniejszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco kosztowniejsze w zakupie, natomiast ich trwałość a także komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zamontować listew dystansową między meblem a szafką, aby móc otworzyć drzwi szafki na całkowitą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych układ stref wygląda trochę inaczej, ale ważne, aby był logiczny oraz nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to dobre rozwiązanie także wówczas, gdy w domu gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, aby wzajemne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie utrudniało swobodnego poruszania się po kuchni.

One thought on “Meble kuchenne na wymiar – najważniejsze zagadnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 10 =