Bramy garażowe – luksus i komfort w jednym!

Na rynku bram garażowych pojawiało się sporo innowacyjnych rozwiązań. Moim zdaniem najlepszymi typami są bramy automatyczne, jakie znacząco zwiększają komfort naszego życia – zwłaszcza zimą.
Wybierając bramkę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy używane w modelach automatycznych mają mechanizmy przeciążeniowe, jakie stopują bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, jakie także mają na celu zablokowanie bramy, jeśli rozpoznają przeszkodę. Z kolei największą zgodność optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramką i elewacją domku. To dwa detale niesamowicie ściśle ze sobą powiązane – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej fasady budynku. Z tego powodu odcień bramy garażu oraz fasady winien być zgrany zwłaszcza w przypadku domów mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej zwiększa komfort korzystania. Jeżeli pozwala na to przestrzeń, można użyć drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej a także współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny projekt, odcień a także wypełnienie, jak płaszcz bramy. Alternatywne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące nierozłączną część bramy. Bramki uchylne posiadają bardzo atrakcyjne parametry praktyczne oraz funkcjonalne, przy równoległym zachowaniu korzystnej ceny. Wysokiej jakości komponenty a także stabilna konstrukcja powodują, że jest to najchętniej wybierana brama do stosowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność oraz nowoczesność w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o wysokim standardzie, gwarantujące luksus i wygodę oraz świetną izolację termiczną. Walorem bramy segmentowej jest także możliwość wkomponowania jej właściwie w dowolny model wnęki garażowej.

Brama garażowa to niesamowicie ważny punkt każdego domu. Najistotniejszą jej funkcja jest oczywiście ochrona naszego mienia, lecz coraz częściej bramy staja się jednocześnie składnikiem aranżacji całego domu.
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki nowatorskiemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie posiadają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia wygospodarować miejsce wewnątrz garażu, ale także sprawia, że brama porusza się ciszej, natomiast jej montaż jest szybki i bezproblemowy niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie pęknięcia linki zabezpiecza przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w wypadku zniszczenia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być zaopatrzona w dwustronny uchwyt czy funkcjonalną klamkę, które umożliwiają bez trudu otwierać a zamykać bramę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza forma na wygodne oraz trwałe zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest stosowana na naszej działce czy w zabudowie szeregowej. Wygodnie uchylane drzwi do góry pozwalają na łatwy dostęp do garażu jak także na bezkolizyjny i szybki wyjazd samochodu. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wysiadania z niego. Mimo wielu zalet brama uchylna nie wytrzymuje częstokroć porównania z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi lub segmentowymi. Dla użytkowników ceniących komfort bramy mogą być urządzone w pilotowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z pięknym wyglądem. Długofalowe używanie bramy umożliwia zastosowanie wysokiej jakości aluminium – materiału wytrzymałego na korozję. W tym zakresie istotne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak również budowa garażu oraz wielkość przestrzeni na podjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 3 =