Czarna łazienka – innowacja w twoim mieszkaniu!

Czerń to odcień, na który stawiają osoby odważne. Przed rozpoczęciem prac dobrze jest zrobić analizę oraz wizualizację tego wnętrza, bo późniejsze zmiany mogą być kosztowne.
Zestawienie szarości a także czerni jest szczególnie powszechne nie tylko w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz powszechniej a także zdecydowanie wkracza również do naszych toalet. Bo czarny kolor optycznie zmniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to połączenie kolorów sprawdzi się także w małych jak również dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia a także jego kształtu. Do małych łazienek oraz WC wystarczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, a często nawet narożne, które wykorzystują ciężkie do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, które zrobione są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem prostym, co w efekcie nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Przeszklony prysznic z wykorzystanym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w toalecie strefę mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Biało czarna toaleta to wyzwanie, ale także doskonała gra, która gwarantuje nam niezapomnianą produktywną przeprawę. Nie każdy lubi takie odcienie i warto spróbować dopasować je pod wszystkich domowników.
Biel oraz czerń to kolory kontrastowe. W zależności od preferencji można wybrać zestawienie z większością bieli (wtenczas łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka toaleta będzie wysoce tajemnicza, w nastroju artystycznym). W każdej wersji to zestawienia bardzo eleganckie i ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można śmiało zamontować szerszą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na ziemi. Czerń pozwoli nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, że przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skupimy się w danym momencie na intymnej czerni, czy orzeźwiającej bieli. Dzięki temu zwykła łazienka dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie zorganizowana łazienka w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zdecydowanych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji tonów a także zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione oraz osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej czy wielobarwnej, niewielkie mieszkanie można zorganizować tak, żeby optycznie wydawało się większe. Niestety musisz zatem rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą ubikację. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, należałoby postawić w takim miejscu, aby z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać brud albo być jej zupełnie pozbawiona, co uprości czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt banalna, warto postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że mimo braku żywych odcieni, Wasze pomieszczenie będzie posiadało niepowtarzalny klimat.

One thought on “Czarna łazienka – innowacja w twoim mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =