Parawany nawannowe – innowacje roku 2018!

Jeśli odnawiamy toaletę, w której aktualnie jest wanna – parawan nawannowy pozwoli nam błyskawicznie i tanio zorganizować powierzchnię łazienki. Niedrogie i efektywne rozwiązanie – tak w skrócie można opisać rozwiązanie którym jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego albo z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również dobrać do niego właściwą wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną aby można było prosto składać parawan a także właściwe wypłaszczenie dna by umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie konieczne, ale by mieć pewność, iż gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dopasowania wymiaru powierzyć fachowcom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej przestrzeni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – należałoby zatem nabyć parawan na wannę zabezpieczany specjalną warstwą, która zapobiegnie osadom gromadzenie się oraz równocześnie ułatwi mycie. Parawan nawannowy to modne oraz nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących higienę toalety a także schludny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego stałego i pojedynczego ruchomego elementu, jaki można odchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – optymalnie jest czyścić parawan nawannowy odpowiednimi środkami czystości, które nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy sprzedających o plastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny, gdy parawan jest rozłożony. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej doczyścić parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej a także delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to konsensus między wanną, a kabiną prysznicową, więc jeżeli w trakcie projektowania wymarzonej łazienki połowa lokatorów chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się bezbłędnie.
Relatywnie najmniej popularnym rodzajem pośród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym używaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zapewni nam, iż towar będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta lub szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, by łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak także natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy albo z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych najczęściej osadza się na wannie oraz ścianach, niektóre z nich są montowane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeśli jednak planujemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest również, czy parawan nawannowy posiada powłokę zapobiegającą zabrudzeniom i zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego bądź kilku elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego wariantu, rozsuwane parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu albo siedmiu skrzydeł. Rozwinięty parawan winien zostać postawiony tak, żeby profile dolne znajdywały się ponad rantem wanny, co zapewni prawidłowe działanie uszczelki. Parawan nawannowy to znakomity kompromis, który ucieszy wszystkich domowników oraz pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.

One thought on “Parawany nawannowe – innowacje roku 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =