Wanny wolnostojące – luksus dla każdego?

Jeśli metraż twojej łazienki pozwoli na instalacje wanny wolnostojącej – nie zastanawiaj się jest to strzał w dziesiątkę. Wanna wolnostojące to pewność komfortu, długich i rozluźniających kąpieli.
W ofercie marketów odnajdziemy bogate spektrum różnych wanien wolnostojących. Można je rozdzielić ze względu na materiał wykonania oraz wygląd. W aktualnych ofertach odnaleźć można ogromny asortyment nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie rodzaje wanien odznaczają się wyjątkowo eleganckim designem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa lub inspirowanym oryginalnymi, ciekawymi pomysłami, które można odnaleźć w folderach topowych producentów. Wciąż wielkim zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się również do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycznym, jak również do nowoczesnych pomieszczeń spełniających funkcję luksusowego pokoju kąpielowego. Doskonały wypoczynek można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych bądź owalnych, jakie dzięki obłym kształtom zapewniają dużą wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które dobrze prezentują się w przestronnych łazienkach ustawione w strategicznym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (naturalnie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, którym należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy właściwy wymiar oraz kształt wanny. W niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się model prostokątny, ustawiony pod ścianą. Natomiast należy przyznać, iż takie rozwiązanie trochę redukuje efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek stosunkowo dawny, tylko przez wiele lat nieszanowany. Dopiero niedawno wróciły w odnowionej, nowoczesnej wersji, żeby na nowo urzekać pięknem swej niewinności.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe a także komfortowe. Innym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, która natlenia wodę. W rezultacie zużywamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz średni jednokomorowy zlew to połączenie, które trzeba niesłychanie dobrze przemyśleć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto zadbać, żeby miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie a także próbujemy odblokować kran łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka pomimo dość małych wymiarów przykuwa wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe posiadają mechanizm, który wykrywa zbliżone ręce i po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z specjalnymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na dbałość o środowisko jak też finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Wanny wolnostojące – luksus dla każdego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 16 =