Szafki podumywalkowe – czy to dobry pomysł?

Najczęściej wybieraną wersją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle skomplikowane, że na błyszczącej, białej powierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Konfiguracja szafki uzależniona jest od umywalki. Zasadniczo można wyznaczyć dwa rodzaje: z umywalką nablatową bądź umywalką nasadzaną na szafkę. Poza powodami praktycznymi równie kluczowy jest design szafki. Winna być ona dobrana formą i kolorem do reszty wyposażenia łazienki. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne lub czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w toalecie może być nieco nużący. Do białej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym odcieniu lub czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie połączenie jest także wykorzystywane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś kocha eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty tradycyjne, rustykalne oraz bardziej innowacyjne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać wprost na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla fanów oryginalnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka czarna konsola z estetycznie toczonymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to doskonałe miejsce na gromadzenie kremów, dodatków czy przyborów do makijażu. Oprócz wygląda niezwykle ważna jest także jej funkcjonalność, o czym dziś powiemy nieco więcej.
Szafki podumywalkowe oferują dużą ilość praktycznych szuflad i schowków, tak, aby każda rzecz miała własne miejsce. Ponadto posiadają oryginalne, atrakcyjne wzornictwo a także atrakcyjne odcienie – w propozycji producentów wybór jest tak duży, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łazienki. Zaletą tego elementu umeblowania jest fakt, iż często pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować całego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, szczególnie do łazienek o małych przestrzeniach albo np. łazienki dla gości. Przy doborze mebli do łazienki warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym umieszcza się mydelniczkę czy dozownik do mydła – nie robi się tego obok, więc dobierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą dodatki dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest niewielka, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona także estetyczna i charakterem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również funkcjonalna, a konkretnie rzecz mówiąc – pojemna. Dobierając tego rodzaju szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są zrobione – winien być on bowiem odporny na wilgoć. Należałoby także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Istotne będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie rządzi połysk, jaki zachwyca swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, bo znajdowałyby się bardzo nisko, natomiast są od tego wyjątki. Dosyć często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w górnej części. To atrakcyjne rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale relatywnie głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto również zadbać o to, aby posiadała ona odpowiednią wnękę na nogi – nieustanne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza przyjemnych doświadczeń i po jakimś czasie może już być trochę wkurzające. Szafka do łazienki ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, iż łazienka zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Najczęściej wybierany jest wariant z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często proponują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją idealnie dostosować do umywalki. Dużo większe pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest nieduża, szafka może być dłuższa a także szersza. Wówczas obok umywalki można umieścić podręczne kremy lub szczotki do zębów. To również sposób na lepszą, bardziej dynamiczną aranżację.

One thought on “Szafki podumywalkowe – czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − piętnaście =