Umywalki łazienkowe – innowacje roku 2018!

Różnorodność stylów a także stonowanej kolorystyki z pewnością przyda się do uzyskania modernistycznej toalety. Dowiedz się, na które parametry umywalki warto zwrócić uwagę, aby kupić artykuł kompletny.
Z uwagi na system instalacji w ofercie producentów ceramiki sanitarnej przeważają umywalki ścienne. Są najpopularniejsze a także komfortowe w montażu, a syfon można schować za pomocą postumentu, półpostumentu bądź szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują jednak umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie bądź częściowo wpuszczane w blat, identycznie jak zlewozmywaki kuchenne, umożliwiają zabudować powierzchnię poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do składowania np. środków higieny lub zapasu kosmetyków. Inne modne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z którego została wyprodukowana umywalka także ma kluczowe znaczenie. Mnóstwo modeli jest również okrytych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, jakie znacznie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to materiał wytrzymały na zarysowania, solidny oraz solidny. Szklana umywalka doskonale wpisze się w trend nowoczesny, skandynawski albo minimalistyczny. Można także natrafić na umywalki metalowe lub drewniane. Jednakże, jeżeli chodzi kształt, aktualnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Dużym zainteresowaniem cieszą się szafki łazienkowe dostosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na zachowanie jednolitego stylu. Jeżeli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one różne oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one stworzone oraz jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Częstokroć to właśnie umywalka jest tym elementem, który pierwszy rzuca się w oczy, gdy zaglądamy do łazienki. Winna być, zatem dobrze dostosowana do wystroju, zarówno pod względem kształtu, jak i stylistyki.
Umywalki kamienne są niesamowicie piękne, ale także drogie. Świetnie pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak również klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu oraz piaskowca. Są niewrażliwe na zadrapania oraz trudno je uszkodzić. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej dużym ciężarem i z koniecznością częstego czyszczenia. Mydlany osad jest, bowiem niezwykle widoczny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, idealnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane czy też z długimi bokami, jakie tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być eleganckie oraz bezpieczne, zwłaszcza gdy korzystają z nich osoby niepełnosprawne oraz starsze. Występuje szereg rozwiązań, jakie warto zastosować, żeby ułatwić takim osobom użytkowanie z toalety. Najważniejsze, aby w takim pomieszczeniu znajdywał się natrysk, a nie wanna. Do aranżacji toalety należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe i dywaniki na przyssawki, jakie uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem dobrego zabezpieczenia surowca a także wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest surowcem nadającym się na umywalkę. Najczęściej stosuje się do owego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią minimum 50 cm, żeby można było swobodnie się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i dostosowane do stylu łazienki, zatem warto przygotować analizę naszych potrzeb. Nim wybierzemy właściwą umywalkę, należałoby narysować na kartce plan urządzanego pomieszczenia. Żeby toaleta była funkcjonalna, trzeba zachować dobre przestrzenie między urządzeniami sanitarnymi. Odpowiednie rozplanowanie wnętrza łazienki zagwarantuje nam wygodę oraz wygodne korzystanie.

One thought on “Umywalki łazienkowe – innowacje roku 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 8 =