kształtki ocynkowane

Kształtki ocynkowane – rodzaje, zastosowanie

W instalacjach, w których połączenia muszą być odporne na wysokie ciśnienie, a także i trudne warunki atmosferyczne stosowane są kształtki ocynkowane. Produkty te mają szerokie zastosowanie. Można je bowiem stosować w przyłączach do sieci wodociągowych, uzbrojeniach studni, podłączeniach hydrantowych, a także i w innych miejscach, w których trwałe połączenia są niezbędne. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kształtek ocynkowanych, poznać ich rodzaje oraz zastosowanie – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

rury ocynk

Do czego stosuje się kształtki ocynkowane?

Kształtki ocynkowane to złączki, które zostały wykonane z dobrej jakości metalu, który został pokryty ocynkiem. Właśnie ze względu na ocynkowaną powierzchnię, kształtki te odporne są na korozje i inne osady. Wykonawcy, instalatorzy, hydraulicy ocynkowane kształtki wykorzystują do połączeń rur gwintowanych w instalacjach wodociągowych.

Mogą służyć także jako połączenia hydrantowe. Kształtki żeliwne ocynkowane stosowane są także podczas uzbrojenia studni czy połączeń w obiektach budownictwa mieszkaniowego i obiektach przemysłowych. Szerokie spektrum zastosowania złączek ocynkowanych sprawia, że są to elementy, bez których wiele firm instalatorskich nie wyobraża sobie codziennej pracy.

 

Nypel ocynkowany – do czego służy?

Wśród złączek ocynkowanych występuje wiele kształtek, które mają dane przeznaczenie. Jednym z popularniejszych jest nypel ocynkowany, który przeznaczony jest do stworzenia połączeń gwintowanych. Ten element instalacyjny wykorzystywany jest przede wszystkim, podczas wykonywania instalacji grzewczych.

Jest chętnie stosowany przez hydraulików, instalatorów także podczas wykonywania systemów zimnej i ciepłej wody. Główną zaletą nypli ocynkowanych jest to, że zostały one wykonane z żeliwa ocynkowanego. To dzięki temu nypel jest odporny na korozję, zmienne temperatury oraz różne uszkodzenia mechaniczne.

Warto wspomnieć także o tym, że nyple ocynkowane są kształtkami niezwykle wytrzymałymi. Cechą, która je wyróżnia, jest między innymi duża wytrzymałość na ścieranie. Kształtki ocynkowane są łatwe podczas montażu, są szczelne, a także trwałe, nawet przy wysokim ciśnieniu. Nyple ocynkowane charakteryzują się również niewielką rozszerzalnością cieplną.

 

Gdzie kupić kształtki ocynkowane w dobrej cenie?

Obecnie jest wiele hurtowni hydraulicznych, w których otrzymać można dobrej jakości kształtki ocynkowane. Jednym z miejsc, do którego z pewnością warto jest zajrzeć, jest sklep internetowy Proterm.sklep.pl. To właśnie tam znajdują się produkty wysokiej jakości, które otrzymać można w przystępnych konkurencyjnych cenach. Sklep ten posiada duże stany magazynowe, z tego względu wysyłka kształtek ocynkowanych następuje bardzo szybko.

Czas realizacji zamówień jest jednym z ważniejszych atutów tej witryny internetowej, ale nie tylko! Kształtki ocynkowane, takie jak: mufy, nyple, redukcje, nakrętki, złączki znajdują się nie tylko w popularnych rozmiarach, ale także i nietypowe, na które w innych miejscach trzeba długo czekać.

One thought on “Kształtki ocynkowane – rodzaje, zastosowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =