Oświetlenie łazienki – luksus i komfort w jednym!

Oprawy sufitowe to dobry wybór do współczesnych łazienek, które zostały urządzone w stylu minimalistycznym – ładnie łączą się one z całą aranżacją łazienki.
Dziś na rynku można wybierać pośród dużej ilości różnego typu lamp łazienkowych, jakie zostały zaprojektowane a także stworzone w bardzo różnorodnej stylistyce. Urokliwe kinkiety z sporą liczbą koralików i kryształków świetnie sprawdzą się w łazienkach zaaranżowanych w stylu glamour, natomiast eleganckie plafony sufitowe będą doskonałym wyborem do pomieszczeń w stylu skandynawskim a także nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio niezwykle powszechny jest też styl przemysłowy, gdzie rządzi metal, beton oraz odcienie szarości. Do takich toalet warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą oraz zniszczoną, jaka znakomicie uzupełni całości oryginalnej aranżacji. Najciekawszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest zastosowanie źródeł oświetlenia LED. Jest to bardziej dobre rozwiązanie, niż zastosowanie zwykłych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co ważne, takie źródła światła są także bardziej wytrzymałe na uszkodzenia lub wilgoć. Wybór oświetlenia LED to dodatkowo ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, że toaleta jest również miejscem relaksu, w którym pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Należałoby więc stworzyć w niej nastrój służący relaksowi, a w tej sferze korzyści oświetlenia są ważne. W sklepach są dostępne taśmy LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które rozlokowane w osłonie wanny, w podłodze lub w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niesłychanie istotne oświetlenie powinno być tak zaprojektowane, by zminimalizować, a najlepiej wyeliminować, efekt olśnienia. Z użyciem konwencjonalnych źródeł oświetlenia jest to niezwykle trudne. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach światła LED, szczególnie jeśli oprawy oświetleniowe mają zamontowane mleczne przesłony. Najlepiej pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich współczynnik olśnienia jest niewątpliwie najniższy. Odpowiednio dostosowane światło to gwarancja dobrej aranżacji, natomiast przy oświetleniu toalety obowiązkowo trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Oświetlenie łazienkowe stanowi często o charakterze naszej toalety. Inaczej wyglądają pomieszczenia oświecone punktowym sufitowym światłem, inaczej bocznymi kinkietami, a jeszcze inaczej ozdobnymi plafonierami w kształcie kryształowych żyrandoli.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeżeli jest odpowiednio zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w pewnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje także głowice lub przełączniki. Warto też upewnić się, gdzie dany produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – wymieniają głowice na trwalsze i wyprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż solidni producenci na swoje produkty dają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od typowego chromu bądź złota, przez estetyczne – czerń bądź biel, aż po egzotyczne – czerwone, błękitne, a nawet fioletowe. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki zamierzamy poświęcić na baterie.

One thought on “Oświetlenie łazienki – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 3 =