Zlewy granitowe – luksus dla każdego?

Dzisiaj zlewozmywaki mogą być zrobione nie tylko z metalu, ale też z kamienia, co zdecydowanie podkreśla ich wartość estetyczną. Zlew granitowy już od jakiegoś czasu stał się znakiem powodzenia a także doskonałego smaku.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są wykonane. W tej dziedzinie rozwija się zakres materiałowy, technicy i inżynierowie z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe surowce użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od stalowych, ale nie wolno zapominać tym, że granit jest materiałem wysoce trwałym. Inspiracją dla wielu Pań może stanowić także fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po zmywaniu naczyń. W drugiej kolejności rozdzielamy zlewy pod kątem ilości posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują różne grono klientów. Duży zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne biesiadowanie, po którym zostają całe hałdy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie pojemne i wygodne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewu. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w domu w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlew można umieścić np. w rogu kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Umieszczony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dojściu do innych sprzętów oraz elementów urządzenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to najczęściej sprawdzony zakup na wiele lat.

Sprawdziliśmy, jakie warianty zlewozmywaków cechują się najwyższą wytrzymałością oraz zachowują swoją praktyczność i atrakcyjny design przez długie lata – czytaj więcej!
Elegancki wygląd a także nowoczesny design jest zdecydowanie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z którego są stworzone i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, żeby zachować szczelność oraz gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu i zawierają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady oraz zalety. Zaletą zlewozmywaków granitowych stanowi ich efektowniejszy design oraz większa trwałość na porysowania, jednak kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, iż są niezwykle wytrzymałe na pęknięcia mechaniczne. W dzisiejszej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo ważny wydaje się więc wybór tych produktów, jakie narażone są na ciągłą eksploatację i te jakie przez długie lata powinny nie wyłącznie spełniać swą funkcję, ale też pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeżeli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się także kupno baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, instalowane w z boku lub korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę wiele typów zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik oszczędnych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak i osoby szukające interesujących, designerskich zlewozmywaków do wymarzonej jadalni.

One thought on “Zlewy granitowe – luksus dla każdego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =